Negrelliho viadukt po více než roce znovu přemostil i Křižíkovu ulici. Na nově vystavěné opěrné zdi byly v centru Prahy usazeny ocelové nosníky budoucí ocelobetonové spřažené konstrukce.

Ocelové nosníky vážily dohromady 90 tun. S jejich usazováním začali stavaři v sobotu 13. července, přičemž v pondělí ráno už bylo hotovo. Na nich byla posléze zahájena betonáž roznášecí desky a rámových rohů nad opěrami, což znamená dalších 120 tun betonářské výztuže a 460 m³ betonu. V časosběrném videu se můžete podívat, jak celká akce po dobu dvou dní probíhala:

Aby byla zachována vždy alespoň jedna polovina Křižíkovy ulice průjezdná, rozdělila se tato betonáž do tří etap. Dokončena by měla být v srpnu. Nosná konstrukce včetně říms, izolace, litého asfaltu a antivibračních rohoží by měla být hotová do 15. října 2019.

Trojúhelníkový prostor v místě před historickým hradlem, kde se viadukt větví, zůstane prázdný a nebude vyplněn žádným materiálem. Pod most se tak dostane o něco více světla, než v případě původní konstrukce ze spřaženého betonu.